Rekolekcje “Światłość dnia”

Potrzeba nam pełnić dzieła Tego, który Mnie posłał, dopóki jest dzień. Nadchodzi noc, kiedy nikt nie będzie mógł działać. Jak długo jestem na świecie, jestem światłością świata. J 9, 4-5

-Jest to jeden z cytatów z Pisma Świętego, który towarzyszył nam w czasie rekolekcji.

-Stop! Zaraz zaraz! Jakich rekolekcji?

-Oh! No tak wy jeszcze nic nie wiecie. Zacznijmy więc od początku…

1 grudnia w piątek o godzinie 16:20 spotkaliśmy się wszyscy na plebanii Narodzenia NMP w Mińsku, aby stamtąd wyruszyć na rekolekcje naszej drużyny. Celem naszej podróży był Ośrodek Wychowawczy w Ignacowie. Od razu po przyjeździe udaliśmy się na Mszę Świętą, na której służyli nasi harcerze! Kolejnym punktem naszego programu była droga krzyżowa, którą zorganizowaliśmy na terenie ośrodka. Może nie “dnia”, ale każdy z nas miał ze sobą światłość trzymając w ręku świeczkę z małym płomykiem, nie było to wcale takie łatwe, bo wiał niezły wiatr, jednak ze wzajemną pomocą i uporem większości udało się utrzymać płomyk do końca. Trochę zmarzliśmy, ale mimo wszystko było warto. Na koniec dnia pomimo drobnych problemów technicznych udało nam się pooglądać film (UWAGA! DODATKOWO PRZED FILMEM KAŻDY DOSTAŁ OBOWIĄZKOWĄ REKOLEKCYJNĄ KOSZULKĘ!). Film dość niepozorny, można powiedzieć, że bajka o zwierzętach dla dzieci, jednak “Król lew” niesie ze sobą wielkie przesłanie. Tym akcentem zakończyliśmy dzień pierwszy.

Sobota rozpoczęła się grą o życiu Jana Pawła II. I starsi i młodsi dowiedzieli się wielu nowych i ciekawych informacji o naszym papieżu. Następnie nasz dh. Błażej przeprowadził zajęcia z Biblii dzięki, którym harcerze dowiedzieli się kilku informacji o biblii oraz nauczyli się czytać i wyszukiwać fragmenty Pisma Świętego. Po smakowitym obiadku przybyło do nas trzech tajemniczych gości. Okazało się, że to Ania, Natalia i Michał z Ruchu Światło Życie, dzięki którym mogliśmy podzielić się na grupy i porozważać fragmenty Pisma Świętego. Nie była to ich jedyna rola w naszych rekolekcjach. Nauczyli nas kilku nowych piosenek religijnych. Niestety nasze rekolekcje zaczęły się zbliżać ku końcowi dużymi krokami. Po tzw. śpiewankach na sam koniec udaliśmy się na Mszę Świętą. Nagle nastało wielkie zdziwienie…na sam koniec przybył jeszcze jeden ważny gość! Okazało się, że jest to dh. Radek Jurewicz kapłan harcerski, z którym mieliśmy zaszczyt spędzić Duszochwaty na tegorocznym obozie. Dodatkowo na naszą mszę przyjechali nasi rodzice! Ks. Radek odprawił nam msze, którą dodatkowo umilili nam nasi goście śpiewem.

Na koniec po mszy odbył się apel, w którym przyznaliśmy sprawności i wyłoniliśmy zwycięzców porannej gry. Nasze rekolekcje połączył wielki krąg i iskierka wspólnie z rodzicami.

Nie możemy, jednak zapomnieć dzięki komu mogliśmy w te dni pogłębiać naszą wiarę! Dziękujemy:

  • Siostrze Anastazji za pomoc organizacyjną
  • Księdzu Radkowi za poświęcony czas i odprawienie Mszy Świętej
  • Ani, Natalii i Michałowi za super śpiew!
  • Rodzicom za uczestniczenie z nami w Mszy i zorganizowanie transportu
  • I oczywiście dziękujemy Karolowi za organizacje rekolekcji

Dziękujemy wszystkim nie wymienionym, którzy włożyli chociaż odrobinę wkładu, abyśmy mogli lepiej spędzić te rekolekcje z Bogiem.  W podziękowaniu Czuj-czuj! CZUWAJ! Czuj-czuj! CZUWAJ! CZUJ-CZUJ! CZUWAJ! CZUWAJ! CZUWAJ! 

Każdy z nas zapamięta te rekolekcje na bardzo długo. Z pewnością wszyscy uczestnicy rekolekcji wynieśli z nich coś wartościowego i czegoś się nauczyli 🙂 Na szczęście mamy pocieszenie dla osób, które z różnych względów nie były na rekolekcjach! – To nie ostatnie rekolekcje w tym roku harcerskim. Bliższych spotkań z Jezusem będzie więcej! 😀

 

 

Gerard Wocial

Gerard Wocial

Harcerz od 2011 roku. Aktualnie plutonowy ;)

1 Odpowiedź

  1. pisze:

    Spaghetti było dobre😂😂😂

Dodaj komentarz