Zbiórki Plutonów

Dziś odbyła się zbiórka Plutonu I Wschód, na której szukaliśmy w patrolach części bulbulatora… W razie potrzeby mogliśmy się porozumieć z naszym plutonowym Gerardem przez krótkofalówki, które dostaliśmy na początku zbiórki. Ale wróćmy teraz do naszego bulbulatora, który w gruncie rzeczy okazał się zwykłym komputerem. Kiedy już znaleźliśmy wszystkie części bulbulatora wróciliśmy do harcówki gdzie omówiliśmy jak działają jego części i wmontowaliśmy je do urządzenia. Zbiórka zakończyła się apelem.

mł. Wojtek Bartczak

Dzisiaj – 10  marca odbyły się zbiórki  plutonów. Pluton II Zachód spotkał się pod kościołem Św. Antoniego. Do zastępu Rekiny dołączyły dwie nowe osoby – Antek i Jasiek. Poznaliśmy się, a potem graliśmy w mini gierki np. w łodzie podwodne. Potem nauczyliśmy się śpiewać piosenki, a do jednej zamiast Karola zagrał Błażej. Dzisiejsza zbiórka była okazją do integracji plutonu, a przy tym mieliśmy także niezły ubaw.

dh Kuba Rutkowski

Dziś odbyła się zbiórka plutonu na której 2 zastępy były podzielone na patrole. Za zadanie było zbudować wieżę z zapałek w 10 minut u jednego z punktowych. Następnie za pomocą zmysłu dotyku i z zawiązanymi oczami rozpoznać 8 produktów spożywczych w 8 minut. Następnie była strzelanka ze sztucznej broni. Na koniec było układanie prawa harcerskiego w odpowiedniej kolejności. Zbiórka zakończyła się apelem.

dh Fabian Serafin

(Ps. na zdjęciu widoczny jest Pluton II Zachód)

Dodaj komentarz